24.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Relacja z przebiegu targów 7-8.05.2011 r.

III Wiosenne Targi Ogrodnicze "Pamiętajcie o ogrodach"

   W dniach 07-08 maja 2011 r. odbyła się w Olsztynie III edycja Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, która po raz kolejny zakończyła się sukcesem. 
   Patronat medialny nad Targami objęła Telewizja TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Planeta, Gazeta Olsztyńska oraz Rolnicze ABC.
   Na Targach zaprezentowało się 210 wystawców z całej Polski oraz Litwy, a  przybyłych zwiedzających było ponad 30 tys. osób. Można było podziwiać i zakupić krzewy ozdobne oraz owocowe, a także kwiaty rabatowe i balkonowe. Nie zabrakło też ofert rozsad warzyw i ziół, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli ogródków przydomowych. Ciekawą ofertę prezentowały firmy zajmujące się wyposażeniem ogrodów: domki ogrodowe, altany oraz meble ogrodowe. Godna podziwu była szeroka prezentacja rękodzielnictwa i kuchni regionalnej, która oparta była na tradycyjnych recepturach warmińsko-mazurskich oraz kurpiowskich.
   Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas targów można było skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

   Targi kierowane były do mieszkańców obszarów wiejskich oraz miast, dla których poza wystawą ogrodniczo-sadowniczą, zaprezentowane były pokazy artystyczne. W sobotę odbył się koncert zespołu The Wheeler’s Band, a w niedzielę zespołu Abba Family, dodatkowo zaprezentowała się Olsztyńska Szkoła Cheerleaders Soltare oraz grupa Capoeira. Bardzo ciekawy był również występ Studia Animacji Ruchowej „Rytm”, który zaprezentował różne style tańca.  
   Zwiedzający podziwiali występy zespołów ludowych: „Kozłowianki” i „Rogóżanie” oraz orkiestr dętych: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku oraz Parafialno–Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grodziczno.   

Podczas konkursu dla wystawców wyłoniono „Najładniejsze Stoiska” oraz „Hit Targów”. 
Laureatami zostali:
w konkursie na „Najładniejsze Stoisko”

I miejsce – Gospodarstwo Rolno-Ogrodniczego Dariusza Strońskiego
II miejsce – Gospodarstwo Szkółkarskie Roślin Ozdobnych –Piotr Drewek
III miejsce  - Firma „Drewnopol” Piotr Rećko

Komisja oceniająca przyznała tytuł „Hit Targów” dla:

Gospodarstwa Szkółkarskiego Jana Ciepłucha –  za bogatą kolekcję roślin wrzosowatych, szczególnie trudnych w rozmnażaniu, hodowli i pielęgnacji.

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dodatkowo wyróżniło stoiska zaprezentowane przez absolwentów Uniwersytetu. Dyplomem i książką wyróżniono:
- Jana Dziadkiewicza – właściciela Gospodarstwa Sadowniczo-Szkółkarskiego w Sętalu,
- Marcina Uliszewskiego – właściciela Gospodarstwa Ogrodniczego w Nikielkowie.

Na scenie nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego „Rolnictwo to moja pasja”,
I miejsce w kategorii „Praca i odpoczynek rolników” zajęła Magdalena Us,
I miejsce w kategorii „Zwierzęta gospodarskie” zajęła Agnieszka Klimowicz,
I miejsce w kategorii „Zagroda wiejska” zajął Paweł Wagner.

W konkursie dla Kół Gospodarstw Wiejskich „Najładniejszy Stół”"
I miejsce Koło Gospodyn Wiejskich Sarnowo,

II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Piecki,
III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Lipniki.

Laureatom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim wystawcom i zwiedzającym III Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Komisarz Targów
Sylwia Kulik

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.