24.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Innowacje w rolnictwie – relacja z wyjazdu studyjnego  [2017-10-02]

          Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zorganizował 26 września br. wyjazd studyjny pt. "Upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego w gospodarstwach rolnych” do miejscowości Brożówka w powiecie giżyckim.

 

         Tematyka seminarium poświęcona była promowaniu i wprowadzaniu innowacji w gospodarstwach rolnych, które przekładają się na wzrost jakości produkcji oraz podnoszą ich  konkurencyjność na arenie międzynarodowej.  W wyjeździe studyjnym wzięło udział łącznie 47 osób.  Uczestnikami wyjazdu byli doradcy i rolnicy którzy mogli zapoznać się ze sprzętem oraz z korzyściami płynącymi z zastosowania rolnictwa precyzyjnego w gospodarstwach. Do wyjazdu szczególnie zapraszano młodych rolników do 35 roku życia, którzy są zainteresowani powyższymi zagadnieniami i/lub planują wdrażać systemy rolnictwa precyzyjnego w swoich gospodarstwach.

 

Podczas wyjazdu uczestnicy mogli zapoznać się nie tylko z technologią rolnictwa precyzyjnego, ale również z zagadnieniem innowacji w rolnictwie, czym jest Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, które przedstawił koordynator wojewódzki SIR Pan Arkadiusz Tabaka. Kolejną częścią programu było przedstawienie możliwości pozyskania środków finansowych na wdrażanie innowacji w gospodarstwach rolnych m.in. z działania Współpraca w ramach PROW 2014-2020.  Głównym punktem programu była prezentacja gospodarstw rolnych położonych w gminie Kruklanki: Gospodarstwo Rolno – Hodowlane w Brożówce Edward Przyłucki oraz Gospodarstwo Rolne Arkadiusz Przyłucki.

 

           Właściciel gospodarstwa rolnego Pan Edward Przyłucki przyjął uczestników wyjazdu w swoim dworku przedstawiając historie powstania gospodarstwa oraz efekty i profity z wdrażania rolnictwa precyzyjnego w swoim gospodarstwie. Następnie razem z Panem Arkadiuszem Przyłuckim i osoba obsługującą sprzęt w gospodarstwie przeprowadzili pokaz polowy, który przedstawił nawożenie i uprawę roli za pomocą nawigacji do jazdy równoległej wspomaganej autopilotem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.