24.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Zmiany w "Restrukturyzacji małych gospodarstw"  [2018-05-15]

Najważaniejszą zmianą w rozporządzeniu jest możliwość udziału w programie rolników będących ubezpieczonymi w KRUS w okresie 2 miesięcy przed złożeniem wniosku (dotychczas był to okres 24 miesiące przed złożeniem wniosku).

Dodatkowo rozporządzenie wprowadza również zmiany w punktacji wniosków, polegające między innymi na usunięciu kryterium punktowego dotyczącego wykształcenia rolnika, dodaniu kryterium, w ramach którego można otrzymać 2 punkty za zmianę kierunku produkcji oraz 2 punkty za okres ubiezpieczenia w KRUS dłuższy niż 12 miesięcy. Ponadto zmniejszono liczbę punktów do zdobycia w części pozostałych kryteriów. W związku z tym minimalna liczba punktów, która kwalifikuje rolnika do przyjęcia wniosku pod rozpatrzenie została ustalona na 7 punktów, a w przypadku operacji dotyczących obszarów ASF na 8 punktów.

Rozporządzenie skróciło również okres na złożenie pierwszego wniosku o płatność z 9 miesięcy na 6 miesięcy.

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.